Fototapety podbijają w ostatnim czasie polskie wnętrza. Pojawiają się nie tylko w salonie, sypialni czy pokoju dziecka, ale też w miejscach wydawałoby się nietypowych, takich jak łazienka czy kuchnia.

Fototapeta mapa, źródło: fotoboard.com.pl

W naszych slepach dostępne są tapety: lateksowe, fizelinowe, winylowe-samoprzylepne czy papierowe.

Fototapeta lateksowa

Tapeta lateksowa wykonana jest z gładkiego, lekko satynowanego papieru o wysokiej gramaturze materiału, która wynosi minimum 212 g/m². Pokryto ją cienką warstwą lateksu, dzięki czemu posiada ultra gładką powierzchnię i idealnie oddaje barwy. Poza tym ten rodzaj tapety nie przepuszcza kleju i jest odporny na blaknięcie.

Fototapeta fizelinowa

To ekologiczna, oddychająca tapeta o gramaturze 220g/m², która powstała z połączenia, specjalnej celulozy z włókniną. Odznacza się fotorealistyczną jakością zadruku, odpornością na uderzenia, pęknięcia i zarysowania, a także właściwościami przeciwpożarowymi. Tapety fizelinowe charakteryzują się strukturą gładką lub piasku.

Fototapeta winylowa-samoprzylepna

Wykonywana na bazie folii matowej renomowanej firmy 3M, która gwarantuje fotograficzną jakość druku, bez względu na nasycenie kolorów. Z powodzeniem stosowana jest do naklejenia nie tylko bezpośrednio na gładką i zagruntowaną ścianę, ale również na płytę meblową, powierzchnie szklane, drzwi, lodówki, kafelki w łazience lub kuchni (idealnie wleje się w fugi) czy na stare tapety. Dzięki szaremu spodowi, z powodzeniem, maskuje kolory powierzchni na którą jest klejona. Technologia producenta pozwala na łatwe klejenie tapety winylowej-samoprzylepnej, z prostym odprowadzeniem nadmiaru powietrza.  

Fototapeta papierowa

Fototapeta papierowa to podstawowa, ekonomiczna fototapeta. Jest cienka i mało odporna na ścieranie - trzeba ją umieszczać w miejscach mało narażonych na zniszczenie. W sprzedaży dostępne są fototapety papierowe, które pokryte są warstwą kleju aktywowanego wodą, przez co jest gotowa do natychmiastowego użycia.

Fototapeta do salonu z nadrukiem lasu, źródło: fotoboard.com.pl

Fototapeta w salonie, fot.: Touch Interiors fototapeta - finestwallpaper.com

 

AKTUALNOŚCI budowlano-remontowe

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem