apartament nad morzem

Rozważasz zakup mieszkania pod wynajem długoterminowy? To dobra inwestycja, pod warunkiem, że nie popełnisz błędu już na etapie zakupu. Jeśli jesteś początkującym inwestorem, a zakup nieruchomości to pierwsza z inwestycji bardzo rozważnie przyjrzyj się rynkowi nieruchomości i z rozwagą podejmij decyzję. Przede wszystkim zainteresuj się mieszkaniem w swoim mieście. Tu najlepiej znasz rynek, najtrafniej ocenisz lokalizacje, ale tez najprościej ci będzie obsługiwać najemców. Na tym etapie nie warto rozważać korzystania z firm zajmujących się najmem, a samodzielna obsługa i dozór będzie bardzo skomplikowana jeśli zdecydujesz się na wybór lokalizacji poza miejscem zamieszkania czy pracy. Przed zakupem wczuj się w sytuacje najemcy. Wyobraź sobie, ze sam szukasz mieszkania na wynajem i odpowiedz sobie na pytanie czym być się kierował dokonując wyboru.

Szukasz inwestycji w nieruchomość? Odwiedź: https://baltickorona.pl/apartamenty-sprzedaz/

Jest kilka zasad stałych, którymi kierują się najemcy. Bezdyskusyjnie jedna z nich jest cena. Naprawdę nie zdarza się ustawianie wyszukiwarki od najdroższego do najtańszego mieszkania na rynku, a raczej pewne jest, ze odbywa się w odwrotną stronę. Równie istotne są niskie koszty utrzymania nieruchomości. W przypadku inwestycji jest to równie ważne dla ciebie, jak dla najemcy. Jeśli zdarzy się miesiąc, w którym mieszkanie będzie stało puste niskie opłaty oznaczać będą dla ciebie niskie straty. Chodzi przede wszystkim o czynsz do wspólnoty czy spółdzielni. Jednak to nie jedyny stały koszt. Żyjemy w kraju, w którym wysokie i trwające blisko pół roku są koszty ogrzewania. Najlepszym rozwiązaniem jest, gdy mieszkanie, które kupujesz ma ogrzewanie płatne ryczałtowo. Nie musisz się wówczas obawiać, ze najemca wykorzysta dużo więcej ogrzewania niż wpłaca miesięcznie w formie zaliczek. Niestety takich mieszkań jest niewiele na rynku. Najemcy boja się ogrzewania elektrycznego, a w takiej sytuacji i ty się go wystrzegaj, kupując mieszkanie na wynajem. Najemcy zwracają także uwagę na czystość i schludność urządzenia. Oczywiste, że nie urządzasz mieszkania dla siebie, ale wyobraź sobie, ze chciałbyś w nim spędzić kilka nocy. Zachowanie podstawowej estetyki jest konieczne, aby twoje mieszkanie znalazło najemcę.

Osoby, które wynajmują mieszkanie zwykle przyjeżdżają z innego miasta. Mniej istotna jest wiec lokalizacja w lepszej lub gorszej w odczuciu mieszkańców dzielnicy, bardzo ważna jest za to kwestia komunikacji. Jeśli tylko możesz kupić mieszkanie tańsze, ale w oddaleniu od centrum zdecyduj się na nie. W perspektywie i tak bardziej istotna będzie kwestia sprawnej komunikacji miejskiej. Musisz także przemyśleć, kto ma być twoim najemcą. Pamiętaj że małej kawalerki nie wynajmiesz rodzinie z dziećmi, bliskość szkoły czy przedszkola nie będzie wiec kluczowym atutem. Niewielkie mieszkanie dla singla powinno być zlokalizowane w śródmieści z dostępnością do infrastruktury rozrywkowej, a duży apartament raczej w pobliżu parku, pozwalającego rodzinie na spacery.

Zobacz także: http://wmediach.pl/jak-rozliczyc-przychod-z-wynajmu-mieszkania/

 

AKTUALNOŚCI budowlano-remontowe

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem